Kaip pasirinkti smulkintuvą?

Kaip pasirinkti smulkintuvą?

Dėl to, kad pasirinkimas be galo platus, nusipirkti buitinį prietaisą praktiškai yra taip pat sunku, kaip ir raketų mokslas. Ieškote gero smulkintuvo ir esate pasimetę? Atsakykite į septynis pagrindinius klausimus, kurie padės jums prasilaužti pro techninių parametrų tankumyną ir rasti jums geriausiai tinkantį modelį.

1. Dydis yra svarbus.

Smulkintuvai būna kelių dydžių. Apskritai, galima vadovautis taisykle, kad kuo galingesnis įrenginys, tuo didesni jo matmenys. Taigi svarbu, kad smulkintuvas rastų savo vietą virtuvėje.

Apgalvokite, kur smulkintuvą laikysite. Ar jis turi tilpti tarp visų jūsų priedų virtuvės spintoje arba ant virtuvės stalo?

Jei naudosite smulkintuvą labai dažnai, geriau pasirinkti modelį, kurio nereikės kiekvieną kartą kažkur ieškoti. Gamintojai apie tai jau seniai pagalvojo ir siūlo gana patrauklių modelių, tinkančių virtuvei papuošti, taip, kaip tai daro stilingas skrudintuvas arba espreso aparatas.

2. Tyrelių meistras ar galingas ledo smulkintuvas?

Vaisių kokteilio švelnumas ir jo paruošimo greitis priklauso nuo smulkintuvo variklio galios. Mažų smulkintuvų galia yra apie 300 vatų, bet kietiems maisto produktams (ledui, šaldytoms uogoms, daržovėms) smulkinti variklio galia turėtų būti bent 500–800 vatų.

Pasaulyje žinomų smulkintuvų „Ferrari“ variklių galia gali būti matuojama net arklių galiomis, tad toks aparatas susmulkins bet kokias organines medžiagas.

Jei anksti ryte nenorite išgąsdinti savo miegančių vaikų ar augintinių, pasirinkite modelius su triukšmą slopinančiu korpusu.

3. Tas nuobodus indų plovimas…

Smulkintuvu ruošti gėrimus ir patiekalus lengva, bet ar tą patį galima pasakyti ir apie jo valymą? Lengviausia išplauti dalis indaplovėje. Jei ketinate tai daryti, įsitikinkite, ar visas smulkintuvo dalis galima joje plauti. Nepamirškite ir korpuso: korpusą su mygtukais išvalyti yra sunkiau nei jutiklinį ekraną.

Dar vienas dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį! Ąsočio viduje gali būti griovelių. Jie yra tam, kad neleistų masei suktis tuščiai. Deja, grioveliai trukdo plauti. Lengviausia plauti ąsotį lygiais kraštais ir plokščiu dugnu.

Kai kurie modeliai turi specialią valymo programą – įpilkite vandens ir indų plovimo priemonės, maišykite, skalaukite, ir viskas.

4. Greitas ir dar greitesnis.

Sudėtingesnėms nei kokteilių maišymas operacijoms atlikti smulkintuvas galėtų turėti nuo trijų iki penkių greičių: plaktai grietinėlei ir kitiems skystiems ingredientams skirtas 1 arba 2 greitis, sriubos ingredientams trinti skirtas 3–5 greitis. Moderniausi smulkintuvai turi daugiau nei penkis greičius (kartais net iki 100).

Novatoriškiausiuose modeliuose galite rinktis iš anksto užprogramuotą greitį vaisių kokteiliui, sriubai, pyrago tešlai ir kt. patiekalams ruošti. Pavyzdžiui, galite nustatyti mygtuką „sriuba“ ir tuo pačiu metu atlikti kitus darbus, kol aparatas veiks ir praneš apie paruoštus produktus.

Gerai, jei smulkintuvas turi ir pulsuojantį režimą. Pulsavimo metu mentės juda su nedidelėmis pertraukėlėmis, todėl lengvai paruošite padažų su gabalėliais (pvz., gvakamolė, salsa) ir kitų patiekalų.

5. Aštrus kaip „Fruit Ninja“.

Svarbiausia smulkintuvo dalis yra mentė. Ji turi būti patvari. Rekomenduotina iš tvirto nerūdijančiojo plieno.

Smulkintuvo dugne gali būti taip pat buka rotacinė mentė, kuri veikia plaktuko principu. Tokia mentė neatšimpa ir ąsotį valyti saugiau.

6. Patogus plastikas ar skaidrus stiklas.

Plastikiniai ąsočiai yra lengvi ir patogūs, bet su laiku gali susibraižyti. Susibraižęs ąsotis negražiai atrodo ir gali pradėti absorbuoti kvapus. Jei pasirinksite plastikinį ąsotį, geriausia rinktis saugų, smūgiams atsparų ąsotį iš plastiko be BPA.

Stiklo ąsočiai yra sunkesni, tačiau jie nenusitrina kaip plastikiniai. Ąsočiai iš nerūdijančiojo plieno yra patvarūs, bet neperšviečiami, todėl stebėti tyrės ruošimą yra sudėtingiau.

Gero dizaino ąsotyje masė niekur neprilimpa, o nuo sienelių krenta atgal ant mentės. Smulkintuvas su tokiu ąsočiu gali veikti autonomiškai, negraibant masės šaukštu link mentės.

7. Ką daryti, jei kas nors atsitiks?

Šeimos ir namų saugumui, variklis galėtų turėti apsaugą nuo perkaitimo, kuri išjungia aparatą šio perkrovos atveju. Geras smulkintuvas turi užrakinimo sistemą: įrenginys įsijungia tik tada, kai ąsotis patikimai uždėtas.

Sužinokite, koks yra garantinis laikotarpis (brangesniems modeliams taikoma 5–10 metų garantija) ir kurioms smulkintuvo dalims ji galioja. Kai kurie prekės ženklai suteikia garantiją net ąsočiams, kad jums nereikėtų nerimauti dėl to, kur rasti naują ąsotį vietoje sudužusio ar praleidžiančio skystį.

Rinkdamiesi smulkintuvą leiskite moderniai technikai jus nustebinti. Daugiafunkciai smulkintuvai paruošia karštą sriubą ar vėsius ledus, maišo gėrimus, riešutų sviestą, pyrago tešlą, kūdikių maistą ir t. t. Be to, išmaniosios technologijos įstengia nustatyti galimas problemas nuo perkaitimo iki veikimo sutrikimų ir rekomenduoti, kaip jas išspręsti. Kuo išmanesnis įrenginys, tuo paprasčiau jums ir jūsų šeimai papildyti ir pagerinti meniu, kad jis būtų sveikesnis.

Tinklaraščio archyvas
Filtrai
Sort
display